ASTRADES KAHJURITE TÕRJE
Kahjurite tõrje - telefon: 556 99 644
Ei saa ühendust? Kirjutage meile
           AVALEHT    KAHJURID    PREPARAADID    MEIE KLIENDID     KONTAKTANDMED    KASULIKUD LINGID
 
 
PUTUKATE JA NÄRILISTE TÕRJE

ERAISIKUTELE


Küsimused ja vastused.

Millest prussakad üldse toituvad? Millal rohkem liikvel on? Kas remondiga (kõik praod kinni toppida) võib neid kuidagi ohjeldada?
Prussakad ei ole pirtsakad, seega on nende toidulaud tihti vägagi rikkalik. Neile sobivad nii taimsed kui loomsed produktid (näit. kibekiiresti leiavad nad lauale jäetud küpsisekausi, saiapuru jne), aga ka paber, liimijäägid, nahk jms., kaasa arvatud nende endi surnud liigikaaslased. Kõige aktiivsemad on prussakad öösiti, liikumist võib märgata ka õhtul. Päeval me neid enamasti ei näe ja kui näeme, siis tasub tähele panna, kas prussakas liigub väga kiiresti või tundub uimane. Viimasel juhul võib arvata, et keegi majast, enamasti kõrvalkorterist, on tõrjet teinud. Korraliku remondiga võime prussakaid kindlasti päris hulgaks ajaks ohjata st enda korterist eemal hoida. Enamasti panevad prussakad remontimise kolina peale meie juurest ajama. Juhul, kui olete naabriga sinasõber, siis saate sellest tema käest kohe teada, sest tema korteris on sel juhul prussakate liikumine aktiivsem. Siiski ei aita remont lõpmatuseni, sest ventilatsiooniavasid ei saa me sulgeda, see tekitaks omakorda muid probleeme.

Kuidas ette valmistada ruume töötlemiseks?
Kui seina ja mööbli vahe on alla 5-10 cm, nihutada põrandaliistust eemale diivanid, tugitoolid ja väiksemad kapid, vannitoast ära korjata käterätid ja vannilinad, kinni katta külmikud ning ära korjata lahtised toiduained. Kappe vabastada pole vaja. Ruumi võib ette valmistada ka meister-desinsektor vahetult enne töötlemist.

Kui kaua kestab töötlemine?
Töötlemise kestvus oleneb ruumide ettevalmistusest töötleja ilmumise momendiks. Keskmiselt kulub 2-toalise korteri töötlemiseks 20-30 minutit, 100m² pinna töötlemiseks kulub 40-60 minutit.

Kas töötlemine on ohtlik koduloomadele ja lastele?
Ei, kuna töötlemine toimub absoluutselt ohutute ja tänapäevaste preparaatidega, millel ei ole isegi lõhna.

Millise aja järel võib teha ruumide koristust?
Tuleb oodata kuni kõik on kuivanud ja siis võib teha kuivkoristust, pesta võib 2-3 päeva pärast. Toiduainetega kokkupuutuvad esemed tuleb pesta sooja veega kohe peale töötlemist.

Kas lahused jätavad mööblile ja tapeetidele plekke?
Preparaadi lahused jätavad vaevumärgatavaid jälgi ainult tumedatele pindadele, mida on kerge niiske lapiga eemaldada, tapeetidele ja teistele pindadele jälgi ei jää, kuna tegemist on ainega, mis ei sisalda lahusteid.

Millise aja pärast võivad putukad uuesti ilmuda korterisse?
Meie ülesanne on vabastada inimesed putukatest, mida me ka teeme, millal nad aga ilmuvad, sõltub paljudest faktoritest, see on olukord naaberkorterites ja normaalse sanitaarse olukorra täitmine töödeldavas korteris. Mõnel juhul on see pool aastat, mõnel viis aastat.
Tähtis on võimalust mööda praod kinni panna, kus võivad peituda putukad ja eriti seal, kust nad võivad tulla, see on veepüstikud köögis ja vannitoas. Kui putukad ikkagi tulevad, võivad nad hukkuda naabritest, äärmisel juhul kuue kuu jooksul, kuni toimib preparaat.

Kui Teil jäi küsimusi, millele Te ei leidnud vastuseid, võtke meiega ühendust telefoni teel.

Copyright © OÜ Astrades 2003