ASTRADES KAHJURITE TÕRJE
Kahjuritõrje - telefon - 556 99 644
           AVALEHT    KAHJURID    PREPARAADID    MEIE KLIENDID     KONTAKTANDMED    KASULIKUD LINGID
 
 

 

PUTUKATE JA NÄRILISTE TÕRJE

 
 
 
 
 
 
 

mutid

 

Mutid:

Mutlased (Talpidae) kuuluvad seltsi putuktoidulised, sugukonda imetajad. Selle imetajate liigi esindajate pikkus on kuni 21 cm ja kaal 9-170 g. Enamikku oma elueast veedavad nad maa all, kus kogu aeg kaevavad tunneleid, käike ja kanale. Selle putuktoidulise karvad kasvavad mitte nurga all, vaid püstiselt. See võimaldab mutil liikuda maa all erinevates suundades. Muttide karv võib olla 3 värvi: tume-hall, must ja hallikas-pruunikas. Muttide käpad tunduvalt erinevad maapealsete loomade omadest.
Muttidel need on labidakujulised, küünarnukid on aga suured. Selline jäsemete ehitus annab muttidel kaevada mulda kiiresti ja tõhusalt. Kuna mutid on maa-alused loomad, orienteeruvad nad oma haistmis- ja kompimismeelte abil, nägemine on aga nende imetajate kõige nõrgem meel.

Enamasti võib mutte kohtuda kohtades niiske mullaga. See on tingitud sellest, et just sellises mullas elab palju vihmausse, mida mutid söövad, ning samuti seal leidub ka aiataimede juuri. Samas on niiske muld hästi kobestatav.

Mutid on ohtlikult sellepärast, et nad söövad juuri ja taimed hävivad. Samuti jätavad nad maa peale kuhjasid, mis rikuvad maatüki üldist väljanägemist.


 
 
Copyright © OÜ Astrades 2003